loading...

مشاور کنکور ۱۴۰۲ _ برنامه ریزی علیرضا افشار حضوری و غیر حضوری

بازدید : 14130

سلام به همه جنگنده ها و داوطلبان کنکور 94 ( البته اشتباه نگیرین که جنگ بین خودت و خودت هست و نه خودت و دکتر توکلی ) آرزوی موفقیت تک تک شما رو از خداوند بزرگ خواستارم ؛ خیلی خوشحالم که این روزها من و همکاران دیگرم احساس می کنیم که سیل مراجعه به مشاوران از ابتدای سال بیشتر شده و این یعنی هر کسی خودش خوب میدونه که باید راه درست رو بره و در این بین از توصیه های کارشناس و راهشناس کنکور استفاده کنه ، همین چند روز پیش گفتن که وقت مشاوره های حضوری ام تا نیمه تیر فیکس بسته شده و تعدادی هم داوطلب قدر و خفن 94 جذب مشاوره های تلفنی شدن تا از همین اول در صراط مستقیم قرار بگیرن؛در صورت وجود زمان برای من ،شما هم وقت خواستین پیامک بدین به خودم
البته ناگفته نماند که در وهله اول قدر این روزهای خوب تابستون باید بدونید که مثل برق و باد میگذره و اگر هدفت اینه از رقبای دیگه ات جلو بزنی باید زودی بجنبی تا از همین ابتدا (تابستان93) کولاک کنی و توپ بخونی و ارزش این زمان درک کنی که چون اول راهه نه استرسی هست و نه کسی تراز آزمونش بد شده و عقب افتاده و ... اما متاسفانه اکثرا ی جورایی داوطلبان در برزخ بی هدفی هستن و بی جهت در حال عقب جلو کردن و بررسی کنکورن و به بخاطر چور نبودن نکات کوچیک پیله می کنن ، تا اینکه بخوان کمر همت رو ببندن و کاری کنن و این همون چیزی هست که دیر یا زود باعث پشیمون شدن و عقب افتادگی آنها میشه . داشتم دیروز جایی به کنکوری های 93 میگفتم که این باخت تیم ملی مون مقابل آرژانتین در جهام جهانی بیستم برزیل خیلی هم مسرت بخش بود ، چون دیدیم خدایی اون چیزی که خیلی وقت بود در فوتبال دنبالش بودیم ؛ یعنی غیرت ... دست شون درد نکنه که تا آخر بازی در حد و اندازه خودشون و با شرافت بودن و اون اعتماد به نفس به معنای واقعی کلمه و نه صرفا یک جمله کلیشه اش همیشگی با عملکردشون در حد توان رو ثابت کردن ؛ اون اعتماد به نفس قشنگه هست که باعث میشه ، ما بتونیم تو لیگ جهانی والیبال برزیل و ایتالیا رو تو جیب بغل مون بذاریم و خودمون در حد و اندازه قدرت های بزرگ ببینیم؛ اگر ی ذره فکر کنید به گذشته ها ، حتما می تونی نشونه ها وخاطره هایی از تجربیات فوق العاده ات در همین زمینه درسی رو پیدا کنی ، از معدل بالا گرفته تا المپیادی بودن و شاید هم متخصص جمع کردن 1 درس در یک شب ؛ همه اینا خوده تو بودی و امسال همون سالی هست که باید ی بار دیگه گرد و غبار کم همتی ها و تنبلی ها رو از خودت پاک کنی و پا تو عرصه میدون بذاری و به همه از جمله خودت ثابت کنی که تو می تونی و این نتیجه کنکورت بشه یکی دیگه از همون نشونه ها برای سال های بعد زندگی ات .... فرداشب در پارک ملت جمع هستیم با بچه های کنکوری سابق خودمون برای اینکه روونه شون کنیم سر خونه بخت انشالله ، همایش از بین بردن استرس شب کنکور، زیر سقف خداست . از همه خواهش کردم که با خودشون یک فانتزی ارزشمند از دوران کودکی بیارن ، شاید اسباب بازی ، عروسک و وسیله بازی بچگی هاشون باشه ، یا از اون خوراکی های مورد علاقه شون ، دفتر دیکته یا نقاشی اول دبستان ، عکس قدیمی ، کارنامه دوران دبستان، کتاب قصه محبوب، لباس کوچولو بازمانده از اون دوران و .... میخوام تا همه (از جمله خودم) فانتزی هاشون بهم نشون بدن و با هم بخندیم و به یاد بیاریم که چقدر ی زمان خوشحال و سرزنده بودیم و چقدر ذوق و شوق داشتیم و بعضا" در گرفتن برخی نتایج هدفمند و سمج بودیم و حتی خطر می کردیم . (عین اینکار پارسال انجام دادیمو و بطور کل استرس های شب کنکور همه کشته شد حسابی)

اما بریم سراغ یکی از روش های حرفه هایی کنکور و اونم اینکه از همین اول کاری سعی می کنند که با کیفیت درس بخونند (حجم کار بالا در کمترین زمان) . این همون تکنیکی هست که در سال گذشته طی کارگاه برنامه ریزی به روش کیفی بهش در بعد اجرای برنامه ها اشاره کردم، که خوشبختانه خیلی مورد استقبال بچه ها قرار گرفت و با بیش از 9 هزار بار دانلود از دو لینک از جمله برنامه کلاس های مشاوره ای پر طرفدار شد ؛

(دانلود از مدیا فایر    دانلود از پیکو فایل)

اما اینبار و اینجا دوست دارم که از نگاه تونی بازان معروف ، کسی که تحقیقات بسیاری در زمینه تند خوانی داشته و مقالات متنوعی از او به چاپ رسیده به مساله کیفیت در مطالعه نگاه کنم . اشتباه نکنید که تندخوانی باعث سطحی خوانی و کاهش دقت و تمرکز بروی مطلب میشه ( مثال نقض : شب های قبل از امتحانات هست که علی رغم تند خواندن و حرفه ای جمع کردن حجم بالای کتاب درسی با تسلط بالا در سر جلسه حاضر میشدی) . این تکنیک ها با وسواس در حین مطالعه رابطه عکس داره و باعث کاهش تعداد دفعات پرش ذهن و حواس پرتی میشه ؛ این شما و این چند نکته از تونی بازان جان

 نکته اول فقط تلقین و تلقین خودت هست که تر و فرزتر بخونی و مطلب رو کش قوس ندی  ۲ در هنگام مطالعه تـــعداد این توقف ها معمولا در افراد کند خوان به ۷ بار در هر سطر میرسد اما شما میتوانید این تعداد مکث را به ۳ بار در هر سطر کاهش دهید؛ ( از تمرینات هوازی استفاده کنید و نفس های عمیق در طول روز استفاده کنید) ۳ هنگام مطالعه چشمان خود را در طول سطور حرکت دهید و نه سر خود را. (طرز درست نشستن پشت میز و حتما با زیر پایی مناسب هم فراموش نشود) ۴ برای کاهش مکث ها و توقف ها میبایست حوزه دید خود را افزایش دهید. برای این منظور شما باید سعی کنید تا تصاویر واقع در گوشه چشمان خود رابدون اینکه بطور مستقیم به آنها نگاه کنید،ببینید. ۵ در هنگام مطالعه مکثــها و توقفهای چشمان خود را سطور کــاهش دهید. این همان تمرکزهای لحظه ای بروی حروف و واژه ها اسـت. مـا  هنگام خواندن هر یک از سطرهای یک مـتـن چشمان خود را بصورت جهشی بسمت جلو حرکت می دهیم اکنون هر میزان که ما این جهشــها را کـاهش دهیـم سـرعـت خـوانــدنمان نیز افزایش می یابد. ۶ واژه ها را گروه بندی کنید. ما دیگرآموخته ایم که چگونه حروف را با یکدیگر ترکیب کرده و کلمات را خوانده و درک کنیم. اکنون باید بیاموزیم که دسته ای از کلمات را با یکدیگر ترکیب کرده و یک جمله  را در آن واحد بخوانیم. و در قدم بعدی باید بیاموزیم که چگونه جملات را دسته بندی کرده و مفهوم کلی یک پاراگراف را استخراج کنیم. ۷ ثابت شده که دسته بندی واژه ها قوه ادراک و فهم را افزایش میدهد. بطور کلی مفهوم را آسان تر میتوان از یک دسته واژه استخراج کرد تا از کلماتمنفرد و حتی حروف تک. ۸ هیچگاه به عقب باز نگردید. اغلب افراد عادت کرده اند هنگام مطالعه به عقب بازگشته و واژه ها و یا قسمتهایی از متن را که بدرستی متوجه نشده اند را بازخوانی کنند. این کار فقط از سرعت خواندن شما میکاهد.(باید بتونی به خودت این تلقین کنی که هر مطلب رو با یکبار خوندن باید یادبگیرم)
 ۹ شما میتوانید با مطالعه تکمیلی قسمتهایی که بدرستی متوجه نشده اید را  درک کنید. شاید با خودتان بگویید که این باز خوانی مجدد هم زمانبر است. اما باز گشت  مکرر به عقب برای بازخوانی قسمتهای درک نشدهبه مراتب وقت گیر تر از مطالعه مجدد یک مطلب به روش تند خوانی ست.
۱۰ هدفمند مطالعه کنید. هدف خود را ازمطالعه هر مطلبی از پیش تعیین کنید. که چه نوع اطلاعاتی را میخواهید کسب کنید. این کار سبب میگردد تا شما اطلاعات غیر ضروری و حاشیه ای را  درفرایند مطالعه حذف کنید.(مثلا درسی که میخوای پیش خوانی کنی کفایت میکنه که کلیاتش پی ببری و کند خواندن جایز نیست) ۱۱ فقط کلمات و مفاهیم کلیدی را مطالعه کنید.در نگارش مطالب ناگزیریم پاره ای دستورات نوشتاری و ساختار صحیح جملات را  رعایت کنیم. اما هنگام خواندن نه.۴۰ تا ۶۰ درصد کل یک متناز واژه ها و حروف بی اهمیت و غیر ضروری (البته برای درک آن) تشکیل یافتهاست. مانند حروف ربط مانند”و” و  “یا”. بیاموزید تنها اسمها و افعال رابخوانید.(البته بجز درس زیست که اتفاقا" این مدل قیدها خیلی هم مهم هستن) ۱۲ نکات و مفاهیم اصلی یک پاراگراف را یافته و آن را در ذهن بسپارید وجزئیات خارج از موضوع اصلی را حذف کنید.(بهترین راه اینه که یکبار خودت بعدش کتاب ببندی درس پیش خودت پس بدی) ۱۳ با صدای بلند مطالعه نکنید. سرعت ادا کردن و صحبت کردن بسیار کمتر از ظرفیت یادگیری و مطالعه شماست. در فرایند مطالعه میبایست فقط چشمها و مغز درگیر باشند. سرعت قوه بینایی شما بسیار بیشتر از سرعت تکلم شماست. بنابراین از تلفظ حروف و واژه ها حین مطالعه خودداری کنید.(بلندخواندن دروس باعث کاهش سطح انرژی و در کنار اون خستگی برای کنکوری ها میشه که ساعت مطالعه اونا و وعده های آستانه خستگی شون رو کاهش میده؛ فقط در یک صورت که مطلب خیلی بد قلق و سخت بود یا محیط اطراف پر سر و صدا زیاد داشت می تونید بلند بخونید بطور موقت تا گوش هم مطلب رو بشنوه) ۱۴ ما حین خواندن  در ذهن خود نیز اصوات مرتبط با حروف و واژه ها رابیان میکنیم. این همان ندای درون شماست زمانی که به اصطلاح در دلتان مطلبی را میخوانید. یعنی ما پس از دیدن یک کلمه صبر میکنیم تا صدای مرتبط با آنکلمه (تلفظ) در ذهنمان کامل شود سپس به سراغ  کلمه بعدی میرویم. این عادت نیز سرعت مطالعه شما را کاهش میدهد. به یاد داشته باشید که حذف  کامل این صداها در مغز و ذهن غیر ممکن است اما میتوان آنها را به حداقل رساند. ۱۵ درمحیط مطالعه خود هر عاملی که موجب پرت شدن حواس شما میگردد را حذف کنید.(بخصوص گوشی) ۱۶ هر میزان که شما با واژگان و اصطلاحا تیک زبان آشنا تر  و مانوس تر باشید درک بهتری نیز از متون نگاشته شده به آن زبان خواهید داشت. بنابراین تا میتوانید واژه و اصطلاح جدید بیاموزید. ۱۷ تمرین کنید، تمرین کنید.تا میتوانید تند خوانی را تمرین کنید. تند خوانی نیز همچون سایر مهارتها نیاز به ممارست دارد.(ثبت رکوردهای تعداد قرائت واژگان در دقیقه و رقابت با خود بهترین راه هست) ۱۸ تمرکز خود را حین مطالعه حفظ کنید. بدین مفهوم که در حین خواندن مطلبی در آن واحد به چیز دیگری فکر نکن و حتی اگر فکری جز مطالعه به سرت زد اون فکر مزاحم رو در جایی یادداشت کن و قول بده در وقت مناسبی بهش بپردازی ؛ شرطی سازی مکان مطالعه فقط و فقط برای مطالعه و نه اسمس بازی و خوابیدن و بازی و فکر و خوردن و ....هم میتونه تا حد زیادی به افزایش تمرکز و دقت و در کنارش افزایش سرعت و بازده مطالعه شما موثر باشه .

برای نمایش این مطلب لطفا عضو شوید و در صورتی که قبلا عضو شدید از وارد شوید
عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
مشاوره استاد علیرضا افشار یکشنبه 01 تیر 1393 زمان : 14:45 نظرات (29)
ارسال نظر برای این مطلب
کد امنیتی رفرش
1395/12/01
سلام متشکر از سایت خوبتون.
من پشت کنکوری تجربی هستم و سال 95کنکور خوبی نداشتم.چون نتونسته بودم که بیشتر کتاب ها رو بخونم در حد کنکوری.معدل دیپلمم 19.10ومعدل پیش دانشگاهی ام 19.50هست.ولی برای امسال عزمم رو جزم کرده ام و در بعضی از درس هام هم خیلی راضی ام از درصد هایی رو که در آزمون ها میارم.مثلا به طور مثال درصد ریاضی من90درصد و مثلا زبان هم به طور معمول 90درصد هست و خوب میزنم ولی برای زیست هنوز به اون تسلط کامل نرسیدم که بتونم درصد خوبی رو بزنم معمولا حدود30درصد میزنم و میدونم که باید زیست رو خیلی بیشتر بیارم.ولی نمیدونم باید چیکار کنم؟و چجوری بخونم که کاملا در ذهنم ثبت بشه؟
یه مشکلی هم که دارم توی یه هفته مثلا دو سه روز رو عالی پیش میرم تقریبا حدود14ساعت با کیفیت ولی بعد یه دفه جا میزنم و خیلی هم با خودم میجنگم و اعصابم ناراحت میشه.ومثلا آخرین تراز قلم چی ام حدود5600بود.و میدونم که خیلی بیشتر از این توانم هست چون مثلا در بازه زمانی 2هفته یعنی 14روزمن باخوندن مثلا5روز این تراز رو رسیدم ولی اگه بتونم کل13روز رو بخونم و تست بیشتری بزنم قطعا خیلی بهتر میتونم بشم.
هیچ کلاسی هم نرفتم چه سال های دبیرستان و چه الان که پشت کنکور هستم چون هرچیزی رو که درست خوندم بلد شدم و به خوبی تست زدم.ولی اگر چیزی رو کم کاری کنم پیش نمیرم.
حالا نمیدونم باید چیکار کنم الان در این زمان که اسفند شروع شده.و از این میترسم که نتونم به هدفم برسم.و نمیدونم چجوری با این کم کاری و کاهلی مبارزه کنم.
ممنون میشم که منو کمک کنید.
1395/12/01
سلام متشکر از سایت خوبتون.
من پشت کنکوری تجربی هستم و سال 95کنکور خوبی نداشتم.چون نتونسته بودم که بیشتر کتاب ها رو بخونم در حد کنکوری.معدل دیپلمم 19.10ومعدل پیش دانشگاهی ام 19.50هست.ولی برای امسال عزمم رو جزم کرده ام و در بعضی از درس هام هم خیلی راضی ام از درصد هایی رو که در آزمون ها میارم.مثلا به طور مثال درصد ریاضی من90درصد و مثلا زبان هم به طور معمول 90درصد هست و خوب میزنم ولی برای زیست هنوز به اون تسلط کامل نرسیدم که بتونم درصد خوبی رو بزنم معمولا حدود30درصد میزنم و میدونم که باید زیست رو خیلی بیشتر بیارم.ولی نمیدونم باید چیکار کنم؟و چجوری بخونم که کاملا در ذهنم ثبت بشه؟
یه مشکلی هم که دارم توی یه هفته مثلا دو سه روز رو عالی پیش میرم تقریبا حدود14ساعت با کیفیت ولی بعد یه دفه جا میزنم و خیلی هم با خودم میجنگم و اعصابم ناراحت میشه.ومثلا آخرین تراز قلم چی ام حدود5600بود.و میدونم که خیلی بیشتر از این توانم هست چون مثلا در بازه زمانی 2هفته یعنی 14روزمن باخوندن مثلا5روز این تراز رو رسیدم ولی اگه بتونم کل13روز رو بخونم و تست بیشتری بزنم قطعا خیلی بهتر میتونم بشم.
هیچ کلاسی هم نرفتم چه سال های دبیرستان و چه الان که پشت کنکور هستم چون هرچیزی رو که درست خوندم بلد شدم و به خوبی تست زدم.ولی اگر چیزی رو کم کاری کنم پیش نمیرم.
حالا نمیدونم باید چیکار کنم الان در این زمان که اسفند شروع شده.و از این میترسم که نتونم به هدفم برسم.و نمیدونم چجوری با این کم کاری و کاهلی مبارزه کنم.
ممنون میشم که منو کمک کنید.
1395/06/01
سلام استاد...خسته نباشید...
استاد من دارم میرم سوم دبیرستان رشته تجربی...
دارم زیستو با کتاب کار (فاگوزیست)میخونم تموم نمیشه لامصب...الان از یه فصل 92 صفحه ای ، صفحه 55 هستم و حس می کنم مطالب قبلی رو فراموووووووووووووووووووووش کردمممممممممممشکلکشکلکشکلکشکلک
خب من وااااقعا گیجم....باید چی کار کنم؟نمی خوام کتاب کارمو عوض کنم چون خیلی ترکیبی گفته و اگه بخوام برم سراغ یه منبع دیگه مثل خیلی سبز به این صورت ترکیبی نگفته و فک کنم در نهایت این خودمم که ضرر می کنم ... پس نمی خوام عوض کنم کتاب کارمو....می خواستم ببینم ایا طبیعیه که من اون مطالب رو یادم نمیاد؟(نزدیک به 50 درصد مطالب یادم رفته میشه گفت)
و این که خب حالا اگه این تابستون تموم نشه(که قطعنم نمیشه...!!!)ایا من وقت دارم تو مدرسه هادر کنار سوم دوم رو هم بخونم؟
خواهش می کنم ثبت کنید و پاسخ بدید...بابا به جا اینکه حواسم به درسا باشه همش به این فک می کنم که اگه تو این تابستونی تموم نشه که نمیشه باید چیکار کنم...
لطفاااااااااااااااااااااااااااا جوااااااااااب بدید...
با تشکر...!!!شکلک
1395/04/02
سلام استاد
خدا قوت ممنونم از زحماتتون!!
استاد جواب این سوال خیلی برام مهمه , تو اینترنت پکیج های مختلف آموزش تندخوانی وجود داره اونم با قیمت های متفاوت که همشون ادعا دارن محصول ما بهترینه اگه امکانش هست یه بررسی از این پکیج ها داشته باشین و بگین کدوم بهتره مخصوصا این اولی که قیمتش خیلی هم زیاده!!
1- **پکیج تندخوانی فانتوم**
2- تندخوانی استاد عباس منش
3- پکیج تندخوانی ویرا
4- تندخوانی دکتر سیدا
پاسخ : سلام
باورت میشه هیچ کدوم اینا تند خوانی متناسب با کنکور نیست و بیشتر تندخوانی برای مطالعه یک کتاب یا روزنامه هست
نه مباحث تحلیلی و تفهیمی
حداقل میشه گفت هیچ کدام اینا برای تندخوانی همه دروس کنکور جواب نمیده

کتاب تونی بازان تهیه کنی بهتره برات
1394/06/14
سلام آقای دکتر
من دانش آموزسال دوم هستم می خواستم ازتون بپرسم اشکالی نداره جلو جلو پیش برم ومطالب سال سومو هم بخونم
پاسخ : سلام
اگر از دوم تسلط خوبی داری عیبی نداره

مثلا درس های زیست و ریاضی دوم به سوم خیلی ارتباط دارن
1394/04/07
سلام استاد نمازو روزتون قبول
من سوم تجربی هستم
امتحانای نهایی رو دادم ولی معدلمو خراب کردم
بخوام شروع کنم بکوب بخونم میتونم برای دانشگاه تهران قبول شم؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی ممکنه؟؟؟؟
مسخرم نکنینا که آرزوی بلند دارم،ولی میخوام براش تلاش کنم تا بهش برسم........
پاسخ : سلام بکوب بخوانی . میشه
سوالی که فکر کنم الان ده ها بار پرسیده شده و همین جواب دادم
1394/01/18
سلام استاد من سال سوم ریاضی ام از بعد از امتحانات ترم اول ینی تقریبا وسط امتحانات شروع کردم بکوب درس خوندن روزی ده ساعت هشت ساعت بعد از امتحاناتم روزی شیش ساعت اما از عیدم نتونستم استفاده کنم الانم رو درس خوندم وسواس پیدا کردم فک میکنم یاد نمیگیریم یا کلا با درسی مث عربی مشکل دارم اصلا سراغش نمیرم نگران نهاییمم چیکار کنم؟؟؟؟فک میکنم کیفیت خوندنم اومده پایین نمیدونم چیکار کنم
پاسخ : سلام
برای هایی جدی تر بخوان
اگر در درسی مثل عربی مشکل داری چون به پایه او و دوم هم ربط داره پس برگرد از قبل عالی کار کن
1393/12/15
سلام آقای دکتر . من دانش آموز چهارم تجربیم از تبریز.از نظر یادگیری درسای پایه هیچ مشکلی ندارم. تموم درسای اختصاصی و عمومیم بامعلمای خصوصیم تو همون سالا خوندم. البته این تو شرایطیه که من از ترم دوم سال دوم یه مشکل عصبی داشتم که عید سال سوم مشخص شدو تا تابستون امسال ادامه داشت. واون موقعی که بایدمرور میکردم امکانش برام نبود. الان موندم با حجم زیاددرسای پایه وخودپیش و رسوندن برنامه کانون وتکلیف معلمای خصوصیم چیکارکنم. حجم کلاسارم نمیتونم کم کنم چون درسای پیشو تموم نکردم و بامعلمام درسای پایه رودور میکنیم که باحجم زیادی که دارن خودمو به سختی میرسونم. برا رسوندن از ساعتای خوابم کم میکنم که باعث میشه عملکرد خوبی نداشته باشم ونتونم مطالبی که قبلا خوندمو مرور کنم واین باعث میشه که توآزمونا نتیجه‌خوب نگیرم. تراز 8اسفند قلمچی 7260 شد.من دارو یا دندون تهرانو میخوام وازاینکه پشت کنکوری باشم وحشت دارم
واقعاً ازتون ممنون میشم که کمکم کنین وازاین سردرگمی نجاتم بدین.
پاسخ : سلام
خانم میترا
مشکل شد چندتا و از طرفی منم ازت سوال دارم
پیامک بفرست برام بهت یک جلسه تلفنی بدم تا دقیق تر بحث کنیم

09358960503
1393/10/15
باعرض سلام وخسته نباشید...من با اینکه علاقه زیادی به رشتم دارم/چهارم ریاضی/درس خیلی کم میخونم یا درمواقعی که کتاب باز میکنم خوابالود میشم احساس میکنم کسلم ولی ازین مطمن هستم اگه بخونم خیلی نمرات خوبی میارم/ولی متاسفانه نمیتونم بخونم لطفا راهنماییم کنید ایندم در دست شماست مرسی
پاسخ : نمی دونم مشکل از چیه عباس آقا
می تونه کلی عامل و دلیل دخلیل باشه
1393/07/14
باسلام...
من به خودم قول دادد از مهر شرو کنم...واسه کنکور..چون تابستان را از دست دادم...ولی هرچه میخوانم تسلط پیدا نمیکنم و مطالب را یادنمیگیرم و اگر تستی کمی اعداد وارقام یا کلمه هایش جابه جاشود نمیتوانم جواب بدهم اصلن دستم واسه تست پیش نمیرود...بااینکه وقتی جواب را میبینم میفهمم این نکته را بلد بوده ام معدل کتبیمر19/20...رشته تجربی به نظرتان اشکال کارم کجاست؟
خواهش میکنم راهکاری ارائه دهید...(در سایت)
باتشکر
پاسخ : سلام
مشکلت کم تسلطی هست
زدن تست های ترکیبی ، خرد خرد تست زدن و قسمت های تست های یک مبحث در طول یک دوره و نه یکباره و همین طور نحوه استفاده صحیح از پاسخنامه کتاب تست و ... می تونن مشکلات اصلی شما باشن
باید بررسی و ریشه یابی کنی که در همایش های سایت در مورد همه اینها مفصل صحبت شده و فقط زحمت بکش و شبی یکی شون گوش کن با دقت

1 2 3 صفحه بعد
درباره ما
Profile Pic
ثبت نام کنکور 1402 آغاز شد مشاوره خصوصی علیرضا افشار ۰۹۳۵۸۹۶۰۵۰۳ اولین سایت مشاوره ای حرفه ای در جهت گسترش عدالت آموزشی با ارائه جلسات آموزشی_مشاوره ای محتوا محور -کاملا رایگان و بدون تبلیغات؛ برای استفاده از همایش های انرژیک و مقالات آموزشی سایت از آرشیو 11 ساله کارگاه های استاد افشار دیدن فرمایید. _ مشاوره و برنامه ریزی تلفنی (تک جلسه،ماهیانه) ویژه ی کنکوریهای 140۳ و 1402 _ مشاوره تک جلسه حضوری (تهران و کرج) _ دعوت در همایش ها ، برنامه های آموزشگاه ها ، مدارس و ... جهت همانگی وقت تماس تلفنی و ثبت نام مشاوره ماهانه و همکاری در اجرای برنامه های آموزشی مدارس برترین مشاور پروازی کنکور ایران با بیشترین تعداد همایش ها و سمینارهای آموزشی در ۲۹ استان کشور منشی : واتساپ/ایتا 09358960503 www.alirezaafshar.org
اطلاعات کاربری
آرشیو
 • فروردين 1402
 • اسفند 1401
 • بهمن 1401
 • دی 1401
 • آذر 1401
 • آبان 1401
 • شهريور 1401
 • مرداد 1401
 • تير 1401
 • خرداد 1401
 • ارديبهشت 1401
 • فروردين 1401
 • اسفند 1400
 • بهمن 1400
 • دی 1400
 • آذر 1400
 • آبان 1400
 • مهر 1400
 • شهريور 1400
 • مرداد 1400
 • تير 1400
 • خرداد 1400
 • ارديبهشت 1400
 • فروردين 1400
 • اسفند 1399
 • بهمن 1399
 • دی 1399
 • آبان 1399
 • مهر 1399
 • شهريور 1399
 • مرداد 1399
 • تير 1399
 • خرداد 1399
 • ارديبهشت 1399
 • فروردين 1399
 • بهمن 1398
 • دی 1398
 • آذر 1398
 • مهر 1398
 • شهريور 1398
 • مرداد 1398
 • خرداد 1398
 • ارديبهشت 1398
 • فروردين 1398
 • اسفند 1397
 • ارديبهشت 1397
 • فروردين 1397
 • اسفند 1396
 • دی 1396
 • آذر 1396
 • مهر 1396
 • شهريور 1396
 • مرداد 1396
 • تير 1396
 • ارديبهشت 1396
 • اسفند 1395
 • آذر 1395
 • آبان 1395
 • مهر 1395
 • شهريور 1395
 • مرداد 1395
 • تير 1395
 • خرداد 1395
 • ارديبهشت 1395
 • فروردين 1395
 • اسفند 1394
 • بهمن 1394
 • دی 1394
 • آذر 1394
 • آبان 1394
 • مهر 1394
 • شهريور 1394
 • مرداد 1394
 • تير 1394
 • خرداد 1394
 • ارديبهشت 1394
 • فروردين 1394
 • اسفند 1393
 • بهمن 1393
 • دی 1393
 • آذر 1393
 • آبان 1393
 • مهر 1393
 • شهريور 1393
 • مرداد 1393
 • تير 1393
 • خرداد 1393
 • ارديبهشت 1393
 • فروردين 1393
 • اسفند 1392
 • بهمن 1392
 • دی 1392
 • آذر 1392
 • آبان 1392
 • مهر 1392
 • شهريور 1392
 • مرداد 1392
 • تير 1392
 • خرداد 1392
 • ارديبهشت 1392
 • فروردين 1392
 • اسفند 1391
 • بهمن 1391
 • دی 1391
 • آبان 1391
 • مهر 1391
 • شهريور 1391
 • مرداد 1391
 • تير 1391
 • خرداد 1391
 • ارديبهشت 1391
 • فروردين 1391
 • اسفند 1390
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 981
 • کل نظرات : 27216
 • افراد آنلاین : 13
 • تعداد اعضا : 11814
 • آی پی امروز : 402
 • آی پی دیروز : 413
 • بازدید امروز : 1,873
 • باردید دیروز : 5,258
 • گوگل امروز : 5
 • گوگل دیروز : 20
 • بازدید هفته : 1,873
 • بازدید ماه : 81,048
 • بازدید سال : 646,466
 • بازدید کلی : 14,280,550
 • حمایت از همایش ها

  برای تبادل لینک از

  انتهای صفحه و تبادل لینک

  هوشمند استفاده کنید و برای

  حمایت از مرکز مشاوره تحصیلی

  و استفاده هرچه بیشتر داوطلبان

  کنکور از کلاس های رایگان مشاور

  کنکور استاد علیرضا افشار،

  بنر ما را در سایت خود قرار دهید

  بنر 1 

  بنر 2 

  بنر 3


  بنرسایت مشاور کنکور 


  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  موبایل :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی :
   
  کد امنیتی
   
  بارگزاری مجدد